MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKA PRO ZASLÁNÍ ZÁSILKOVNOU JE 6 PLECHOVEK, NEBO 2 DÁRKOVÁ BALENÍ CIDERŮ Z DŮVODU KŘEHKOSTI SKLA JE MAXIMÁLNÍ OBJEDNÁVKA U VÍN 2 LAHVE! NAD 2 LAHVE JE MOŽNÝ JEN OSOBNÍ ODBĚR. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

O nás

 

O nás

Máme rádi vůni sklepa i lesa, srandu, pohodu a

hezký výhled na vinici. Tak vznikla značka

CIDER Z LESA - VÍNO Z LESA. 

Seznámili jsme se na Mendelově univerzitě v Lednici. Já studovala obor Vinařství, manžel Zahradní architekturu. Potkali jsme se na balkóně kolejí v posledním ročníku bakalářského studia. Od té doby jsme spolu.

Chtěli jsme si odvézt kousek pohody z Lednice sebou do Středních čech. Cesta k založení mikrocidrárny a mikrovinařství byla a je krkolomná. Ani jeden z nás nemá v rodině vinaře, zahradní architekty, prostě se jen řídíme naším srdcem a tím, co nás baví. 

Na zkušenou jsme oba odjeli do Spojených států amerických. Já do Oregonu na tři měsíce, kde jsem si vyzkoušela výrobu ve velkém vinařství, které zpracovávalo hrozny z 200 hektarů vinic. Byla to výborná škola, začal se mi tam pomalu rodit nápad v hlavě, že okolo Prahy není tolik vinařství, ale zato je tam hodně jablek. Navíc mi cider v Oregonu začal velmi chutnat. Byli to výrobci, kteří cílí na jednoduchost a pitelnost cideru. Nic složitého. Poté jsem pracovala jak v českých ciderárnách, tak i vinařství, kde jsem mohla nabrat nějaké zkušenosti. Manžel byl v Marylandu, ve firmě zabývající se zahradní architekturou. I on ochutnal spousty amerických ciderů. Záliba v lehkých a jednoduchých ciderech je tedy společná.

Jak se to všechno dostalo do podoby, ve které je to teď? Dostali jsme možnost pronajmout si půdu na 20 let v Mnichovicích. Jsou to necelé 0,4 hektary. Abychom mohli sklizeň zpracovat, pokukovali jsme po nějaké stavbě v okolí vinohradu, která by měla sklep. A našli jsme pohádkovou chaloupku v lese. Proto ten název. Nakonec jsme se přestěhovali hned k vinici pod les Borováček do Mnichovic, ale jméno už jsme ponechali stejné.  Vinohrad nám v roce 2020 povolili vysadit, a protože jsme mimo viniční trať – Mnichovnice u Říčan, měli jsme radost, že to vůbec vyšlo. Než v roce 2023-2024 budou první vína pro veřejnost, vyrábíme i cidery. Všechno co se člověk v životě naučí, by měl zužitkovat.  Nyní máme v nabídce 3 druhy cideru a k nim přibudou vína ze tří odrůd – Bronner, Muscaris, Cabernet cortis.

Stavba u vinohradu se stane jak dvougeneračním domem, tak i ciderárnou vinařstvím a tastingroomem, kde můžete naše skvělé produkty ochutnat s výhledem na údolí a vinohrad, kousek za Prahou.

 

Jak šel čas,fotky z výroby: 1) Kladno - ciderárna

                                           2) Velké Žernoseky - vinařství

                                           3) Mnichovice - ciderárna/vinařství

IMG-20180104-WA0000

20190121_120217

IMG-20221215-WA0000 

 

Fotky s mým největším parťákem, bez kterého by to šlo o hodně pomaleji, nebo vůbec!  

20230128_180315

Zpět do obchodu