MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKA PRO ZASLÁNÍ ZÁSILKOVNOU JE 6 PLECHOVEK, NEBO 2 DÁRKOVÁ BALENÍ CIDERŮ Z DŮVODU KŘEHKOSTI SKLA JE MAXIMÁLNÍ OBJEDNÁVKA U VÍN 2 LAHVE! NAD 2 LAHVE JE MOŽNÝ JEN OSOBNÍ ODBĚR. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

Okolí vinohradu a Ladův kraj

Okolí vinohradu a Ladův kraj

Vinici jsme vysadili hodně daleko od běžné praxe sázení vinohradů v České republice. Ale proč to nezkusit taky někde jinde. Historicky víme, že se réva pěstovala v Praze a okolí, a možná i zde v Mnichovicích.  Budeme pátrat. No co, proto jsme vysázeli spíše rezistentní odrůdy které jsou odolnější proti mnoha vlivům.

Okolí vinohradu

Vinice se nachází když vyjedete z Mnichovického náměstí doleva nahoru směr Struhařov/Český brod. U pomníčku se dáte ale doprava, okolo vyčerpané čerpací stanice. Projedete okolo Srubu a první doleva před značkou Myšlín odbočíte….jedete po polní cestě, až dojedete k malebnému místu. Před vámi se objeví vinohrad a podél něj se vine cesta na Krásné vyhlídky. Napravo od ní je letní kino, které přes léto opravdu funguje, a je to skvělý zážitek.

Odkaz: Mnichovické letní kino na Myšlíně – Nejhezčí letňák v kraji… (mnichovice.cz)

 

Když se pokocháte výhledem s vinohradem do údolí, můžete se vydat nahoru na naučnou stezku Krásné vyhlídky. Která vás dovede až na Mikešovu cestu.

 

Odkaz: Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky - Krásné vyhlídky (mnichovice.cz)

Odkaz: Cesta kocoura Mikeše | Ladův kraj (laduv-kraj.cz)

Ladův kraj

 

V Ladově kraji vznikla celá řada dobře značených naučných stezek a cyklistických tras, které tvoří 150km síť. Každý návštěvník si může zvolit různě náročnou trasu nebo zvolit některý z doporučených okruhů (Hrusický, Voděradské Bučiny, Velkopopovicko a Kamenicko).

Nenechte si ujít pohádkově naučné stezky Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice s krásnými obrázky Josefa Lady. Další výjimečnou procházkou v okolí Prahy je naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera. Stezka nabízí nádherné výhledy na přírodní park Velkopopovicko a do krajiny Posázaví, exkurzi do Velkopopovickém Pivovaru, cestu alejí k hrobce rodiny Ringhofferů, prohlídku kostela s rotundou a židovského hřbitova v Kostelci u Křížků a další zajímavosti.

Mezi další zajímavé naučné stezky patří Vodnické vycházky či Po stopách kameníků.

Ladův kraj je turistický region rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou a je pojmenován podle jedné z největších osobností české kultury. Josef Lada, autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl a také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka, čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý život.
Zdroj: Ladův kraj – pohádkový region – Kudy z nudy

 

Mikroregion Ladův kraj

Místním obyvatelům i návštěvníkům tento region s romantickou kopcovitou krajinou nabízí řadu kulturních, historických a přírodních zajímavostí. Dovedou nás k nim početné turistické trasy  cyklotrasy. Milovníci sportu si mohou zahrát golf, tenis, squash, nebo provozovat vodácké sporty. Blízkost a dostupnost hlavního města a dalších krásných míst, jako je Kutná Hora a Konopiště, činí z regionu skvělé výchozí místo pro další poznávací a aktivní dovolenou.

 

 

Zdroj: O nás | Ladův kraj (laduv-kraj.cz)

 

Zpět do obchodu